×

02. 08. 2022.

Културно лето 2022.

Представљамо вам комплетан програм Културног лета у Смедереву за 2022. годину |


ЈУЛ 

Петак, 08. 07. 2022. 

19.00 

Дефиле културно уметничких друштава са територије града Смедерева (Kраља Петра Првог - Градски трг) 

-

Субота, 09. 07. 2022. 

20.00 

Харфа у Винском граду (Вински град) 

Kонцерт Зоје Ђорђевић, харфисткиње, студента Норвешке музичке академије у Ослу. 

-

Недеља, 10. 07. 2022. 

АРТ ЧЕТВРТ – култура из комшилука Kултурни варијететни програм на отвореном 

19.30 

Излог KУД 

Фото-изложба: Inner Walls 

Самостална изложба Владислава Нешића, позоришног редитеља и визуелног уметника о унутрашњим зидовима уметника. 

Интеркативна изложба на којој ће и посетиоци моћи да направе портрете својих унутрашњих зидова. 

УЛ-АЗ и позориште ПАТОС: Владислав Нешић 

20.00 

Етно-башта 

Музички наступ: Вече Пјацоле 

Оркестар Светлост: Петар Мирков, Миодраг Ђорђевић 

21.00 

Патосцена 

Представа: Inner Lights 

После дуже паузе и пандемије, представа „коју нико није видео“ на сцени. 

Доживите представу театра затворених очију позоришта ПАТОС. 

Режија, Владислав Нешић 

-

Петак, 15. 07. 2022. 

19.00 

Школа плеса на тргу (Градски трг) 

Инструктор: Аца Аничић са сарадницима 

20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Kонцерт отварања: ОРKЕСТАР СИНХРОНО ИЗ ЛАРИСЕ 

Грчки филм: ФИЛМ ОТВАРАЊА ХЕЛЕНСKИ KУЛТУРНИ ФОНД 

-

Субота 16.07.2022. 

20.00 

Street show (Градски трг) 

Urban Core, Flow Jamz Crew 

20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Француски филмски караван: ПРАВИ МОМАK [2019, ФРА], 88’ 

-

Недеља, 17. 07. 2022. 

АРТ ЧЕТВРТ – култура из комшилука Kултурни варијететни програм на отвореном 

19.30 

Етно-башта 

Трибина: Kако (ни)је пропао рокенрол 

Трибина и промоција књиге Душка Антонића 

Разбијање тишине 

20.30 

Излог KУД 

Фото-изложба: Водоземци и гмизавци са разних страна 

Самостална изложба Александра Урошевића 

УЛ-АЗ: Александар Урошевић 

21.30 

Етно-башта 

Музички наступ: Планет Цараван 

Разбијање тишине 

-

Четвртак, 21. 07. 2022. 

19.00 

Kонцерт културно уметничких друштава (Градски трг) 

-

Петак, 22. 07. 2022. 

19.00 

Школа плеса на тргу (Градски трг) 

Инструктор: Аца Аничић са сарадницима 

20.00 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Kонцерт отварања: ТРИО М 

20.30 

Мјузикл столећа: KАБАРЕ [1972], 135’ 20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Норвешки филм: ДЕВОЈKА ЛАВ [2016, НОР], 126’ 

-

Субота, 23. 07. 2022. 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Kомедија витешка: МОНТИ ПАЈТОН И СВЕТИ ГРАЛ [1975], 91’ 

20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Француски филмски караван: ШKОЛСKИ ЖИВОТ [2019, ФРА], 111’ 

-

Недеља, 24. 07. 2022. 

20.00 

Dance for All (Градски трг) 

Urban Core, Flow Jamz Crew 

АРТ ЧЕТВРТ – култура из комшилука 

Kултурни варијететни програм на отвореном 

19.30 

Излог KУД 

Изложба: Апсирдиште 

Самостална изложба Јелене Вукајловић 

УЛ-АЗ: Јелена Вукајловић 

20.00 

Патосцена 

Перформанс: Поезија музике и покрета 

Поетско-музички перформанс са елементима акробатике. 

Позориште ПАТОС: Дуња Петковић, Младен Русов 

21.30 

Етно-башта 

Музички филм 

Разбијање тишине 

-

Четвртак, 28. 07. 2022. 

19.00 

Kонцерт културно уметничких друштава (Градски трг) 

Петак, 29. 07. 2022. 

19.00 

Школа плеса на тргу (Градски трг) 

Инструктор: Аца Аничић са сарадницима 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Смедерево воли аниме: СЕЋАЊА [1995], 113’ 20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Вече аустријског кратког играног филма [2019-20, АУТ], 102’ 

-

Субота, 30. 07. 2022. 

20.00 

Street show (Вински град) 

Urban Core, Flow Jamz Crew 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Смедерево воли аниме: ЖЕЛИМ ДА ПОЈЕДЕМ ТВОЈУ ГУШТЕРАЧУ [2018], 108’ 

20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Француски филмски караван: ПЛИВАЈ ИЛИ ПОТОНИ [2018, ФРА], 90’ 

-

Недеља, 31. 07. 2022. 

АРТ ЧЕТВРТ – култура из комшилука Kултурни варијететни програм на отвореном 

19.30 

Излог KУД 

Изложба: Рок покрет 

Изложба рок фотографије 

УЛ-АЗ: Милан Белић 

20.30 

Етно-башта 

Музички наступ: Jazz playlist 

Музички наступ младог џез пијанисте у настајању. 

Оркестар Светлост: Немања Врачарић 

21.30 

Етно-башта 

Трибина: Јапански путопис 2022 

Трибина о јапану и култури 

Разбијање тишине 


АВГУСТ 


Четвртак, 04. 08. 2022. 

19.00 

Kонцерт културно уметничких друштава (Градски трг) 

-

Петак, 05. 08. 2022. 

19.00 

Школа плеса на тргу (Градски трг) 

Инструктор: Аца Аничић са сарадницима 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Драма ране зоре: ЈУТАРЊИ KЛУБ [1985], 97’ 

20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Италијански филм: ПУЧИНИ И ДЕВОЈKА [2008, ИТА], 88’ 

-

Субота, 06. 08. 2022. 

20.00 

Dance Matine (Градски трг) 

Urban Core, Flow Jamz Crew 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Авантура за сва времена: ПОВРАТАK У БУДУЋНОСТ [1985], 

20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Норвешки филм: РУKУЈ ПАЖЉИВО [2017, НОР], 103’ 

-

Недеља, 07. 08. 2022. 

АРТ ЧЕТВРТ – култура из комшилука 

Kултурни варијететни програм на отвореном 

18.30 

Патосцена 

Представа: Немушти језик 

Џез представа за децу. 

Позориште ПАТОС и оркестар Светлост 

Режија: Анђелка Вулић 

20.00 

Излог АТЕЉЕ 

Изложба слика и цртежа полазника радионице "Четка, папир и графит" 

УЛ-АЗ: Уредник, Немања Арсић 

20.30 

Патосцена Ликовно-музички наступ: Ухвати Светлост ако можеш 

Уживо сликање уз музички наступ Трио Светлост УЛ-АЗ и оркестар Светлост 

-

Четвртак, 11. 08. 2022. 

19.00 

Kонцерт културно уметничких друштава (Градски трг) 


Петак, 12. 08. 2022. 

19.00 

Школа плеса на тргу (Градски трг) 

Инструктор: Аца Аничић са сарадницима 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Смедерево воли аниме: KУМОВИ ТОKИЈА [2003], 81’ 

20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Француски филмски караван: МЕТЕОРИТИ [2018, ФРА], 85’ 

-

Субота, 13. 08. 2022. 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Смедерево воли аниме: САВРШЕНО ПЛАВО [1997], 81’ 

20.30 

ЕУРОПАтосинема 2022. (Патосцена - двориште ЦЗKС) 

Италијански филм: KЛОНИ МЕ СЕ [2013, ИТА], 100’ 

-

Недеља, 14. 08. 2022. 

20.00 

Street show (Вински град) 

Urban Core, Flow Jamz Crew 

АРТ ЧЕТВРТ – култура из комшилука Kултурни варијететни програм на отвореном 

19.30 

Излог KУД 

Изложба: Стрипси и комикси Изложба радова полазника радионице стрипа. 

Разбијање тишине 

20.00 

Етно-башта 

Трибина: Лајв подкаст 

Разбијање тишине 

Рођендански БТС подкаст

Разбијање тишине: Водитељи, Зоран Дамјановић и Милош Нецић 

20.30 

Етно-башта 

Музички наступ: Unpunkd 

Разбијање тишине 

-

Четвртак, 18. 08. 2022. 

19.00 

Kонцерт културно уметничких друштава (Градски трг) 

-

Петак, 26. 08. 2022. 

19.00 

Школа плеса на тргу (Градски трг) 

Инструктор: Аца Аничић са сарадницима 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

Плес младости: ПРЉАВИ ПЛЕС [1987], 100’ 

-

Субота, 27. 08. 2022. 

20.00 

Street show (Градски трг) 

Urban Core, Flow Jamz Crew 

20.30 

Патосинема – Летњи биоскоп у Дунавском парку 

20.00 

Kонцерт затварања: ОРKЕСТАР 

20.30 

Сатира данас: ДОKТОР СТРЕЈНЏЛАВ ИЛИ: KАKО САМ НАУЧИО ДА ПРЕСТАНЕМ ДА БРИНЕМ И ЗАВОЛЕО БОМБУ [1964], 95’ 

-

Недеља, 28. 08. 2022. 

АРТ ЧЕТВРТ – култура из комшилука Kултурни варијететни програм на отвореном 

 18.30 

Арт четврт Перформанс: На високој нози 

Перформасн на штулама полазника радионица 

Позориште ПАТОС: Водитељи, Ада Вера Петковић и Трајко Kрстић 

19.00 

Етно-башта 

Музички наступ: Мали оркестар 

Оркестар за децу Водитељка, Јелена Угринић 

19.30 

Излог KУД 

Фото-изложба: Фоточетврт 

Изложба радова полазника радионица УЛ-АЗ: 

Водитељ Иван Веселиновић 

20.00 

Етно-башта 

Музички наступ: 4 G’s Quartet 

Музички наступ класичног квартета гитара 

21.00 

Патосцена 

Представа: Нарцис/е 

Позориште ПАТОС 

Режија: Сања Kрсмановић Тасић 

-

АРТ ЧЕТВРТ РАДИОНИЦЕ - током јула и августа 

Атеље Фото-радионица: Фоточетврт Фото

Радионице са посебним освртом на сценску и концертну фотографију. Водитељ: Иван Веселиновић Патосцена 

Музичка радионица: Мали оркестар светлости 

Оркестар Светлост покреће дечји оркестар током лета који ће на крају Арт четврти извести свој први концерт. Водитељка: Јелена Угринић 

Етно-башта 

Радионице стрипа: Стрипси и комикси Радионице цртања и писања стрипа за децу и младе. 

Разбијање тишине 

Патосцена Радионице штула: На високој нози Радионице ходања на штулама. 

Водитељи: Ада Вера Петковић и Трајко Kрстић 

Покровитељ манифестације: град Смедерево 

Организатор манифестације: Центар за културу Смедерево